Fransisko Franko: Dzelzs diktators Spānijas vēsturē
Fransisko Franko, Spānijas ģenerālis un diktators, bija viens no nozīmīgākajiem un pretrunīgākajiem 20. gadsimta autoritārajiem līderiem Eiropā. Viņš valdīja Spānijā no 1939. līdz pat savai nāvei 1975. gadā. Viņa ceļš uz varu sākās ar militāru sacelšanos pret demokrātiski ievēlēto Otro Spānijas republiku un kulminējās ar asiņainu pilsoņu karu. Franko režīms bija balstīts uz konservatīvām, ultranacionālistiskām un katoliskām vērtībām, kuras viņš īstenoja ar brutālu represiju un cenzūras palīdzību.
Nikolaje Čaušesku: Rumānijas totalitārisma simbols
Nikolaje Čaušesku bija Rumānijas komunistu līderis, kurš valdīja no 1965. līdz 1989. gadam. Sākotnēji viņš baudīja plašu atbalstu gan starptautiski, gan vietējā mērogā, taču gadu gaitā viņa režīms kļuva arvien autoritārāks un represīvāks. Čaušesku centās radīt personības kultu ap sevi un savu sievu Elenu, vienlaikus īstenojot ekonomiski un sociāli postošu politiku. Viņa valdīšanas beigas bija dramatiski – pēc masveida protestiem viņš tika gāzts un 1989. gada 25. decembrī ar sievu sodīts ar nāvi.
Pols Pots: Kambodžas genocīda arhitekts
Ievads
Pols Pots bija viens no 20. gadsimta nežēlīgākajiem diktatoriem, kurš vadīja Kambodžu no 1975. līdz 1979. gadam kā "Sarkano khmeru" režīma līderis. Viņa valdīšanas laikā bojā gāja aptuveni 1,5–2 miljoni cilvēku, kas veidoja gandrīz ceturtdaļu valsts iedzīvotāju. Viņa režīms bija balstīts uz komunistisku ideoloģiju, kas centās pilnībā izskaust tradicionālo sabiedrību un ieviest agrāro utopiju. Tomēr šī politika noveda pie masveida bada, piespiedu darba, iekšējām tīrīšanām un politiskām represijām. Šajā rakstā aplūkosim Pola Pota ceļu pie varas, viņa valdīšanas stilu, pastrādātos noziegumus un režīma krišanu, kā arī ilgtermiņa sekas Kambodžai.
Muammars Kadāfi: Lībijas diktatora valdīšana, politika un ietekme
Muammars Kadāfi (1942–2011) bija Lībijas līderis, kurš valdīja vairāk nekā četras desmitgades, sākot no 1969. gada līdz viņa gāšanai 2011. gadā. Viņa valdīšanas laiks bija iezīmēts ar radikālām politiskām un ekonomiskām pārmaiņām, kā arī pretrunīgu ārpolitiku. Šajā rakstā tiks aplūkota Kadāfi dzīve, viņa režīma raksturs, iekšpolitiskās un ārpolitiskās darbības, kā arī viņa valdīšanas ietekme uz Lībiju un starptautisko sabiedrību.
Sadams Huseins: Brutālā diktatora valdīšana, konflikti un režīma sekas
Sadams Huseins (1937. gada 28. aprīlis – 2006. gada 30. decembris) bija Irākas prezidents no 1979. līdz 2003. gadam, kura autoritārais režīms atstāja dziļu ietekmi uz valsts politisko, sociālo un ekonomisko attīstību. Viņa valdīšanas laiks bija iezīmēts ar brutālām represijām, militāriem konfliktiem un starptautisku izolāciju.
Kims Čonins (Kim Jong Un): Dzīve, Valdīšana un Ietekme
Ievads
Kims Čonins ir Ziemeļkorejas augstākais vadītājs kopš 2011. gada, kad viņš mantoja varu pēc sava tēva, Kima Čenira nāves. Viņš ir trešās paaudzes vadītājs no Kimu dinastijas, kas pārvalda Ziemeļkoreju kopš valsts izveides 1948. gadā. Kima Čonina valdīšanas laiks ir iezīmējies ar autoritāras varas nostiprināšanu, militāro ambīciju palielināšanu, smagu ekonomisko situāciju un starptautisku izolāciju. Vienlaikus viņš ir veicis ierobežotas reformas un dažādos laikos centies uzlabot attiecības ar citām valstīm, īpaši Dienvidkoreju un ASV.
Jūlijs Cēzars: Dzīve, Valdīšana un Ietekme

Ievads
Gajs Jūlijs Cēzars (Gaius Julius Caesar, 100. g. p.m.ē. – 44. g. p.m.ē.) bija romiešu ģenerālis, politiķis un diktators, kurš atstāja dziļu ietekmi uz Romas vēsturi un valsts pārvaldi. Viņa dzīve un darbība iezīmēja Romas Republikas norietu un pāreju uz impērijas laikmetu. Cēzars bija izcils stratēģis, reformators un ambiciozs līderis, kura rīcība izraisīja gan pielūgsmi, gan naidu.
Benito Musolīni: Fašisma celmlauzis un Itālijas diktators

Agrīnie gadi un politiskā evolūcija
Mao Dzeduns: Vara, kontrole un sekas

Josifs Staļins: Vara, Kontrole un Sekas

Josifs Staļins (īstajā vārdā Josifs Visarionovičs Džugašvili) bija Padomju Savienības vadītājs no 1924. līdz 1953. gadam. Viņš bija viens no 20. gadsimta ietekmīgākajiem un vienlaikus pretrunīgākajiem politiķiem, kurš padarīja PSRS par globālu lielvaru, bet arī izraisīja represijas, masu izsūtīšanas un miljoniem cilvēku nāvi. Šis raksts analizēs viņa ceļu uz varu, pārvaldes metodes, sabiedrības kontroli un sekas, ko atstāja viņa režīms.
Ādolfs Hitlers

Ādolfs Hitlers bija vācu politiķis un Nacionālsociālistiskās vācu strādnieku partijas (NSDAP) līderis, kurš bija Vācijas kanclers no 1933. līdz 1945. gadam un diktators no 1934. līdz 1945. gadam. Viņš ir atbildīgs par vienu no šausmīgākajiem genocīdiem cilvēces vēsturē - holokaustu, kā arī par 2. Pasaules kara izraisīšanu.