Austrālijā 90 izskalotus delfīnus iemidzina. Iemesls ir tāds, ka viņus nevar izglābt.
Saskaņā ar 2025. gada 20. februārī publicēto rakstu, Austrālijas Tasmānijas salā notikusi traģiska masveida delfīnu izkļūšana krastā. Kopumā uz attālas pludmales atrasti 157 delfīni, un, neskatoties uz glābšanas operācijām, 90 izdzīvojušie tiks eitanizēti. Šis lēmums pieņemts pēc tam, kad speciālisti novērtēja dzīvnieku veselības stāvokli un atzina, ka iespējas tos veiksmīgi atgriezt jūrā ir ļoti niecīgas.
Pētnieki uzskata, ka šie delfīni pieder pie "Pseudorca crassidens" sugas, kas pazīstami arī kā viltus zobenvaļi. Šī suga veido ciešas sociālās saites, kas bieži izraisa masveida izkļūšanu krastā – ja viens indivīds kļūst dezorientēts vai saslimst, pārējie tam seko. Eksperti norāda, ka tieši šis sociālais aspekts ir viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc šādas traģēdijas jūras zīdītāju vidū atkārtojas.
Glābšanas operācijas šajā gadījumā bija īpaši sarežģītas. Pludmale, kur dzīvnieki tika atrasti, ir grūti sasniedzama, un daudzi delfīni jau bija stipri novājināti, ciešot no saules, vēja un sava ķermeņa svara spiediena uz iekšējiem orgāniem. Lai gan glābēji centās palīdzēt, daudzi no dzīvniekiem neizrādīja pietiekamu spēku, lai izdzīvotu pat pēc atgriešanas atklātā ūdenī.
Ņemot vērā šos faktorus, eksperti nolēma, ka eitanāzija ir humānākais risinājums, lai novērstu ilgstošas ciešanas. Šādi masveida krastā izkļūšanas gadījumi Tasmānijā nav retums, un zinātnieki turpina pētīt, kas izraisa šādu uzvedību – vai tā ir saistīta ar slimībām, okeāna straumju izmaiņām vai cilvēka radītiem faktoriem, piemēram, zemūdens troksni un klimata pārmaiņām.