Čārlzs Mensons: Kults, Noziegumi un Tiesas Process
Čārlzs Mensons ir viens no pazīstamākajiem noziegumu organizētājiem Amerikas vēsturē. Lai gan pats viņš fiziski nevienu nenogalināja, viņš izveidoja sektai līdzīgu grupējumu – "Mensona ģimeni" –, kas 1969. gadā izdarīja vairākas brutālas slepkavības. Mensons tika atzīts par vainīgu slepkavību organizēšanā un vadīšanā, kas viņu padarīja par vienu no bēdīgi slavenākajiem kriminālās pasaules personāžiem.
Šis raksts apskata viņa dzīvi, kā viņš manipulēja ar sekotājiem un kā viņš tika notiesāts par saviem noziegumiem.
Agrīnā dzīve un personības veidošanās
Čārlzs Mensons piedzima 1934. gada 12. novembrī Sinsinati, Ohaio štatā. Viņa māte bija pusaudze, un viņš bērnībā piedzīvoja nolaidību un vardarbību. Jau agrā jaunībā viņš iesaistījās noziedzībā, bieži bēga no mājām un tika ievietots dažādās audzināšanas iestādēs.
Mensons lielāko daļu savas jaunības pavadīja ieslodzījumā par dažādiem noziegumiem, tostarp automašīnu zādzībām, krāpniecību un bruņotu laupīšanu. Ieslodzījumā viņš apguva psiholoģiskas manipulācijas metodes un attīstīja savu spēju ietekmēt cilvēkus.
"Mensona ģimenes" veidošanās
Sektas dibināšana
- gadu beigās Mensons sāka pulcēt sekotājus ap sevi. Viņa harizmātiskā personība un spēja manipulēt ar cilvēkiem piesaistīja dažādus jauniešus, kuri bija neaizsargāti pret viņa ietekmi. Grupa, kas kļuva pazīstama kā "Mensona ģimene", galvenokārt sastāvēja no jauniem cilvēkiem, kuri meklēja garīgu vadību un alternatīvu dzīvesveidu. Viņi apmetās Spāna rančo Kalifornijā, kur nodarbojās ar narkotiku lietošanu, brīvu mīlestību un dažādiem rituāliem.
Mensona ideoloģija un "Helter Skelter" koncepts
Mensons izveidoja apokaliptisku ideoloģiju, kas bija balstīta uz viņa interpretāciju par The Beatles dziesmām, īpaši "Helter Skelter". Viņš sludināja, ka gaidāms rases karš, kurā afroamerikāņi sacelsies pret baltajiem. Pēc viņa domām, viņš un viņa sekotāji būtu tie, kas pēc šī kara pārņems varu. Lai izprovocētu šo "neizbēgamo" konfliktu, Mensons pavēlēja saviem sekotājiem izdarīt slepkavības, lai tās šķistu kā afroamerikāņu izdarītas, cerot, ka tas izraisīs plašāku haosu sabiedrībā.
Noziegumi
Tate-LaBianca slepkavības (1969. gada augusts)
Mensona grupējums pastrādāja vairākas slepkavības, taču slavenākās bija tā dēvētās Tate-LaBianca slepkavības:
- Šerona Mērija Teita (Sharon Tate) slepkavība (8. augusts 1969) – Mensona sekotāji iebruka aktrises Šēronas Teitas mājā Losandželosā un nogalināja viņu kopā ar četriem citiem cilvēkiem. Teita, kas bija grūtniecības 8 mēnesī, tika sadurta vairāk nekā desmit reizes.
- LaBianca slepkavības (9. augusts 1969) – nākamajā naktī Mensons kopā ar sekotājiem ielauzās Leno un Rozmērijas LaBianca mājā un viņus nogalināja, uz sienām atstājot asins uzrakstus, piemēram, "Helter Skelter".
Izmeklēšana un arests
Pēc slepkavībām policijai sākotnēji nebija tiešu pavedienu, kas norādītu uz vainīgajiem. Taču izmeklēšana pavērsās pēc tam, kad viena no Mensona sekotājām, Sjūzena Atkinsa (Susan Atkins), ieslodzījumā lielījās par noziegumiem. Tas izraisīja dziļāku izmeklēšanu, kas noveda pie Mensona un viņa sekotāju aresta 1969. gada nogalē.
Tiesas process un notiesāšana
Tiesas process sākās 1970. gada jūnijā un ilga vairāk nekā deviņus mēnešus.
- Mensons un trīs viņa sekotājas – Sjūzena Atkinsa (Susan Atkins), Patrīcija Krenvinkela (Patricia Krenwinke) un Leslija Van Hutena (Leslie Louise Van Houten)– tika apsūdzētas par vairākiem slepkavības gadījumiem.
- Mensons izmantoja tiesas procesu, lai turpinātu savu manipulāciju – viņš un viņa sekotāji tiesas zālē izturējās ekscentriski, bieži pārtrauca tiesnesi un pat izgrieza sev uz pieres svastiku.
- gada janvārī visi četri apsūdzētie tika atzīti par vainīgiem un viņiem tika piespriests nāvessods, kas vēlāk tika aizstāts ar mūža ieslodzījumu pēc Kalifornijas nāvessoda atcelšanas 1972. gadā.
Dzīve ieslodzījumā un nāve
Mensons lielāko daļu mūža pavadīja cietumā, kur viņš turpināja saņemt uzmanību no medijiem un dažādiem sekotājiem. Viņš regulāri deva intervijas un mēģināja uzturēt savu "mītisko" statusu.
Viņš nomira 2017. gada 19. novembrī 83 gadu vecumā dabisku iemeslu dēļ.
Noslēgums
Čārlzs Mensons nebija tipisks sērijveida slepkava, bet gan kultveidīgas grupas vadītājs, kurš manipulēja ar cilvēkiem, lai viņi veiktu noziegumus viņa vietā. Viņa gadījums ir spilgts piemērs tam, kā harizmātiska, bet bīstama personība var ietekmēt citus un izraisīt šausminošas sekas.