NASA paziņo: Pārkera zonde veiksmīgi pietuvojusies Saulei rekordattālumā

2021. gada 24. decembris kļuva par nozīmīgu dienu vēstures grāmatās ar NASA Parker Solar Probe lidojumu, kas atradās tuvāk Saulei nekā jebkurš cits cilvēka veidots objekts. Šis revolucionārais sasniegums ir solis tuvāk izpratnei par saules noslēpumiem un tās ietekmi uz mūsu planētu.
Neticams ātrums un attālums
Parker Solar Probe kosmosa kuģis, kas ceļo ar apbrīnojamu ātrumu 430,000 jūdzes stundā (aptuveni 692,000 kilometrus stundā), sasniedza tikai 3.8 miljonus jūdžu (aptuveni 6.1 miljons kilometru) attālumu no Saules virsmas. Šis rekords ir būtisks solis uz priekšu, ļaujot zinātniekiem pirmo reizi iegūt tiešus datus no Saules ārējās atmosfēras, kas ir noslēpumaini karstāka par pašas Saules virsmu.
Inovatīvais vairogs
Kosmosa kuģis spēja izturēt intensīvo karstumu un starojumu, pateicoties tā inovatīvajam oglekļa putu vairogam. Šis tehnoloģiskais sasniegums nodrošināja, ka misijas laikā instrumenti tika uzturēti istabas temperatūrā, ļaujot zinātniekiem vākt precīzus datus par Saules vēju un virsmas temperatūru.
Misijas sākums un mērķi
Parker Solar Probe misija sākās 2018. gadā, un kopš tā laika tā veica vairākus ciešus lidojumus pie Saules, katru reizi pārspējot savu iepriekšējo attāluma rekordu. Šī misija ir būtiska, lai palīdzētu zinātniekiem labāk izprast Saules vēju - uzlādētu daļiņu plūsmu, kas izplūst no Saules un ietekmē Zemes magnetosfēru. Izprotot šos procesus, mēs varēsim labāk aizsargāt satelītus un citus kosmosa objektus, kā arī uzlabot prognozes par kosmosa laikapstākļiem, kas var ietekmēt Zemes elektroapgādes tīklus un komunikācijas sistēmas.
Solis uz priekšu kosmosa izpētē
Parker Solar Probe misija ir ne tikai izpētes sasniegums, bet arī pierādījums cilvēka izgudrojumam un tehnoloģiskajam progresam. Tā iezīmē nozīmīgu soli uz priekšu mūsu izpratnē par Sauli un tās ietekmi uz mūsu planētu. Šī misija nav tikai par datu vākšanu, bet arī par iedvesmu un cerību nākotnes izpētei.
Avots: sciencealert