Garīgā atmoda un patiesa grēka nožēlas spēks
Dieva atmodas gars ir brīnišķīgs un spēcīgs, taču tas nekad nenāk nejauši vai bez pamata. Visos vēsturiskajos garīgajos pārdzīvojumos un atmodas laikos ir bijis kaut kas kopīgs – patiesa grēku nožēla un pazemība Dieva priekšā.
Patiesa atmoda nav tikai emociju uzliesmojums vai uz laiku pastiprināta interese par garīgajiem jautājumiem. Šāda atmoda ir dziļš Dieva darbs, kas izmaina cilvēku sirdis un sabiedrību. Vēsturē ir daudz pierādījumu tam, ka patiesa atmoda vispirms nāk caur dziļu pazemību un sirds sāpēm par grēkiem.
Nožēlas svars un atmodas saknes
Kad pravietis Jesaja sastapās ar Dieva svētumu, viņš izsaucās: "Bēdas man, jo es esmu pazudis!" (Jesajas 6:5). Ikviens, kas pieredz Dieva tuvumu, redz savas vājības un nešaubīgās vajadzības pēc Viņa žēlastības.
Vēsturē daudzos atmodas laikos cilvēki ir krituši uz ceļgaliem, lūdzot piedošanu un izlīdzināšanos ar Dievu. Nav nejaušība, ka garīgie vadītāji ir teikuši: "Dievs nesvētīs lepnas un pašpietiekamas sirdis, bet viņš paceļ tos, kas ir pazemīgi un nožēlo savus grēkus."
Patiesa atmoda atnes izmaiņas
Kad patiesa atmoda ienāk cilvēku sirdīs, rodas ne tikai emocionālas pārdzīvojums, bet arī redzamas izmaiņas dzīvē. Cilvēki sāk dzīvot svētāk, meklē taisnību un atsakās no iepriekšējām netaisnībām.
Piemēram, Lielās atmodas laikā 18. un 19. gadsimtā daudzviet tika slēgti alkohola bāri, noziedzība samazinājās un cilvēki devās uz dievkalpojumiem lielākā skaitā nekā jebkad iepriekš. Tas bija ne tikai emociju uzliesmojums, bet dziļš Dieva darbs sabiedrībā.
Dievs aicina uz patiesu grēku nožēlu
Bībelē ir skaidrs aicinājums: "Ja mana tauta, kas saukta manā vārdā, pazemosies, lūgs un meklēs manu vaigu un atgriezīsies no saviem ķēdīgajiem ceļiem, tad es uzklausīšu no debesīm un piedošu viņu grēkus un dziedināšu viņu zemi" (2. Laiku 7:14).
Mūsu laikos daudzi ilgojas pēc garīgas atmodas, bet atmoda nesākas ar citiem – tā sākas ar katra paša sirdi. Ja mēs vēlamies redzēt Dieva spēku darbojoties mūsu dzīvēs un sabiedrībā, mums jābūt gataviem pazemoties, atzīt savus grēkus un meklēt Dieva vaigu.
Atmoda nenāk nejauši vai tikai cilvēku centienu rezultātā – tā ir Svētā Gara darbība, kas sākas ar patiesu nožēlu un ilgošanos pēc Dieva klātbūtnes.